Yağ Bazlı Temizleyiciler

Etkili cilt bakımı söz konusu olduğunda, yağ temizliği büyük bir yanlış adım gibi görünebilir. Muhtemelen yüzünüzdeki yağdan kaçınmaya ilişkin pek çok uyarıyla karşılaşmışsınızdır ve yalnızca yağsız ürünlerin temiz, muhteşem bir cilde yol açabileceği mantıklı gelebilir. Ancak araştırmacılar yağların cilde faydalarını vurgulamaya başladığından beri yeni nesil yağ bazlı temizleyiciler şu an dünya çapında popülerlik kazandı. Yağla yüz temizliği sadece trend olan bir konu değil; temiz, dengeli ve sağlıklı bir cildin anahtarıdır. Aslında, karşılaşabileceğiniz birçok cilt sorunu, cildinizin düzgün bir şekilde temizlenmesiyle önemli ölçüde iyileştirilebilir.

Birçok kişi makyajı nazikçe temizlemenin, hassas cildi yumuşatmanın ve sivilceleri azaltmanın bir yolu olarak yağ bazlı temizlemeye yöneldi. Sukhacos ekibi, yağ bazlı temizliğin faydalarını ve cilt rutininize eklemeye ilişkin ipuçlarını sizlerle paylaşıyor!

Neden Yağ Bazlı Temizlik?

Yağ bazlı temizlik, köpüren ürünleri içerebilir, ancak çoğu zaman sadece nemli bir bezle durulanan saf yağları içerir. Bazı insanlar, yağ kalıntılarını gidermek için yağ temizleme adımını su bazlı yumuşak bir yüz yıkama ile bitiriyor.

Temizlemek adına; yüzünüzü yağlarla kaplamanın ardındaki mantık, “benzer benzeri çözer” fikrinden doğmuştur. Başka bir deyişle cildinize temiz, besleyici yağlar sürmenin amacı, cildinizdeki bezlerin ürettiği yağlı madde olan fazla sebumu kaldırmak, siyah nokta gibi tıkanmış gözeneklerden arınmak ve ölü deriden cildi arındırmaktır.

Geleneksel temizleyiciler cildinizi tahriş edebilir, aşırı kuruluğa neden olabilir, sivilceleri şiddetlendirebilir ve sonuçta cildinizin yıkandıktan sonra daha fazla yağ üretmesine neden olabilir. Öte yandan yağ temizliği cildin dengelenmesine ve nemin kilitlenmesine yardımcı olabilir.

Temizleme Yağının Faydaları

Temizleme yağlarının birçok faydasını mevcuttur. Başlıca olanlarını ele alırsak:

  • Her türlü makyaj ve güneş koruyucunun hızlı ve kolay çıkarılmasını sağlar,
  • Cildin esnek ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur.
  • Çift aşamalı temizlemeyi seçmeniz durumunda diğer temizleyici türleri ile uyumludur.

 

Cilt için en iyi temizleme yağları, bitkisel yağlar içerir. Bunlar, tüm gece ciltte kalmasını istemediğiniz şeyleri (makyaj ve güneş kremi) ortadan kaldırarak aynı zamanda cildin daha fazla ihtiyaç duyduğu şeyleri, yani cildi yumuşatıcı nemlendirici ve yenileyici olarak çoklu görev yapan gliseritler açısından zengin olmalıdır.

Temizleme Yağı Nasıl Kullanılır?

Temizleme yağını cildinize en az 1 dakika boyunca masaj yaparak uygulamanız önemlidir, ancak 2-3 dakika daha da iyidir. Bu süre, temizleme yağının büyüsünü göstermesini, kirleri ve gözeneklerde biriken aşırı yağı çözmesi için bolca zaman sağlar. Ne kadar uzun süre masaj yaparsanız, cilde o kadar fazla besin iletilir ve kan akışı teşvik edilir. O halde bunu günlük kendinizi sevme eyleminiz olarak düşünün ve süreci benimseyin!
Temizleme yağını kuru cilde uygulamayı da deneyebilirsiniz, ardından suyla durulayabilir veya üzerine su sıçratıp durulamadan önce yağı süt kıvamında bir yapı haline getirebilirsiniz.

Temizleme yağınızı çift temizliğin bir parçası olarak kullanıyorsanız, bu aşamadan sonra, suda çözünebilen temizleyicinizi kullanmalısınız. Pek çok kişi cildin tamamen temiz olmasını sağlamak için temizleme yağlarını bu şekilde kullanmayı tercih ediyor.

 

Hangi cilt tipleri kullanabilir?

Yağ temizliği tüm cilt tipleri için dengeleyici ve destekleyicidir.

Yağlı cilt: Evet, yanlış okumadınız. Yağlı cilt bile! Besleyici bileşenleri sayesinde bir yağ temizleyici, aşırı yağ üretimiyle etkili bir şekilde mücadele edebilir.

Kuru cilt: Kuru cilt söz konusu olduğunda, yağ temizliğinin cildin bariyer fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olduğu ve nemli cildi destekleyen nemi kilitli tuttuğu bilinmektedir. Yüzünüzü aşırı yıkadığınız ve kuruttuğunuz konusunda endişelendiğiniz günler geride kaldı; çünkü yağ temizleyiciler cilde karşı son derece hassas olacak şekilde formüle edilmiştir ve cildinizi korumak için gerekli olan lipidleri ve seramidleri soymazlar. Dengeli ve sağlıklı bir temizliğe merhaba deyin!

Ne sıklıkla yağ temizliği yapmalısınız?

Yağ temizleyicilerini, günde bir kereden fazla kullanılmamalıdır. Yeni başlıyorsanız, yağ temizleyicileri gerektiğinde periyodik olarak da kullanılabilir. Ayrıca gece yatmadan hemen önce yağ temizleyici kullanmak en faydalısı olacaktır. Bu şekilde cildinizin günün makyajından ve kirinden arındığından, önümüzdeki geceye hazırlanıp nemlendirildiğinden emin olabilirsiniz.

Yağ bazlı temizleme, doğru yağlar ve doğru oranlar kullanıldığında tüm cilt durumlarında işe yarar. Sizin için bu zor işi Sukhacos olarak üstlendik! Temizleme yağı karışımlarımız, herhangi bir cilt tipi için hangi bileşenlerin en iyi olduğunu belirlemek için bol miktarda AR- GE denemeleri yaptık.

Ve sonuç! Neme doymuş ve tertemiz bir cilt. Yastığa kafanızı rahatça koymaya ve önümüzdeki güne dinç bir şekilde uyanmaya hazırsınız. Herkes, makyajın ve gözeneklerimizi tıkayan kirin endişesi olmadan, cildinde nemli ve kendinden emin hissetmeyi hak ediyor!

Cildiniz ve kozmetik markanız ve için en iyi olanı seçmenin kolay olmasını istiyoruz. Emin değilseniz kişiselleştirilmiş bir öneri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir