SPF

Son yıllarda SPF, cilt bakımının isimsiz kahramanları olarak ortaya çıktı ve sadece yaz aylarında kullanılan bir ihtiyaçtan güzellik endüstrisinde yıl boyunca gerekli bir ürüne dönüştü. Dalga yaratan çeşitli formülasyonlar arasında güneş kremleri, yenilikçi teknolojileri ve hafif dokularıyla öne çıkıyor ve dünya çapındaki güzellik tutkunlarını cezbediyor.

SPF NEDİR?

SPF, “güneş koruma faktörü” anlamına gelir, cildinizin UVB ışınlarından ne kadar iyi korunacağının bir ölçümüdür. Bu ışınlar cildinizin yanmasına neden olacak ışınlardır. UVB ışınları güneş yanıklarından ve cilt kanserinden sorumludur. UV ışığının iki kısmı daha vardır: UVC ışınları (dünyanın atmosferini geçmeyen) ve UVA ışınları (cilt yaşlanmasının yanı sıra cilt kanserinden de sorumludurlar). Geniş spektrumlu bir güneş kremi hem UVB hem de UVA ışınlarına karşı koruma sağlayacaktır.

Örneğin, genellikle güneş kremi olmadan 30 dakika güneşte kaldıktan sonra yanıyorsanız, SPF 30, yanmadan 900 dakika, yani otuz kat daha uzun süre güneşte kalmanıza izin verecektir. Ancak bu, cilt tipiniz, ne kadar ve ne kadar iyi uygulandığı gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Geniş spektrumlu bir SPF cildinizi hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyacaktır.

SPF’NİN CİLDE FAYDALARI

SPF kullanmak cildin zararlı UV ışınlarından korunmasını sağlayacaktır. Bu ışınlar serbest radikal hasarının artmasına neden olarak cilt hücrelerinin, kollajen ve elastinin zarar görmesine ve melanosit hücresine zarar vermesine neden olur. Bu durum, DNA’da hasara yol açarak hücre mutasyonuna ve cilt kanseri riskine yol açar.
Başka bir deyişle, SPF kullanmanın faydaları; daha yavaş yaşlanma, daha az çizgi ve kırışıklık, daha az yaşlılık lekesi, daha sağlıklı bir cilt ve cilt kanseri riskinin azalmasıdır.

SPF’ İN EVRİMİ

Tarihsel olarak güneş kremleri plaj günleriyle ve açık hava etkinlikleriyle ilişkilendiriliyordu. Ancak güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerine dair farkındalığın artmasıyla birlikte, bunların kullanımı günlük cilt bakımı rutinlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Algıdaki bu değişim, cilt bakımında çok önemli bir adım olarak güneş kremlerinin yükselişine yol açtı.

YENİLİKÇİ GÜNEŞ KREMLERİ

Dünya çapında güneş kremleri,  gelişmiş formülleri ve cilt sağlığını verilen önem nedeniyle bir kült haline geldi ve tüm dünyada kozmetik sektörüne yeni bir ses getirdi. Yüksek UV koruması ile hafif, kozmetik açıdan zarif dokuların bir karışımını sunan güneş kremleri de unutmamak gerekir. Geniş spektrumlu koruma, nemlendirme özellikleri ve hatta makyaj hazırlama özellikleri gibi özellikleriyle bu güneş kremleri, cilt bakımı meraklıları arasında favori haline geldi.

KİMYASAL VE FİZİKSEL(MİNERAL) SPF ARASINDAKİ FARK NEDİR?

İki ana güneş koruyucu türü vardır: mineral ve kimyasal. Her ikisi de cildin zarar görmesini önlemek için güneşin UV ışınlarını emer, ancak mineral güneş koruyucuları bazı UV ışınlarını yansıtabilir. İkisinin de diğerinden daha iyi olması şart değil, sadece farklı aktif maddeler kullanılır.

Sukhacos mineral güneş kremi formülasyonunda oldukça başarılı! SPF’lerimiz ciltte beyaz bir iz bırakmaz. Hafiftirler ve cilt üzerinde çok rahat dururlar.

SUKHACOS İLE MİNERAL GÜNEŞ KREMİ

Güneş koruyucunun, kozmetik sektöründe cilt bakım ve sağlığında birinci sırada yer almasını önemi ile GMP onaylı bir tesiste üretilmesi gerektiğini unutmamak çok önemlidir. Reçetesiz olarak kolayca satın alınabilse de, tüm güneş kremleri eşit şekilde üretilmemektedir. Cilt tipinize ve tercihlerinize göre tasarlanmış, SPF 30 veya daha yüksek, geniş spektrumlu koruma sağlayan bir güneş koruyucu seçmek zorunlu olacaktır.

GÜNEŞ KREMİNİN ÖNEMİ

Günlük güneş koruyucu uygulamasının faydaları güneş yanıklarını önlemenin ötesine geçer. Güneş koruyucunun düzenli kullanımı, cildi zararlı UV radyasyonundan korumak, cilt kanseri ve erken yaşlanma riskini azaltmak için çok önemlidir. Güneş koruyucuyu günlük cilt bakımı rutininize dahil etmek, sağlıklı ve genç görünen bir cildi korumaya yönelik profesyonel bir adımdır.

SUKHACOS İLE STANDARTI BELİRLEMEK

Sukhacos olarak, sağlıklı ve ışıltılı bir cildin korunmasında güneşten korunmanın önemini anlıyoruz. Güneş koruyucu formüllerimiz, en yüksek kalite ve etkinlik standartlarına bağlı kalarak zararlı UV ışınlarına karşı üstün koruma sağlar. Yeniliğe olan bağlılığımızla, bireylerin güneş bakımını güzellik rejimlerinin ayrılmaz bir parçası olarak benimsemelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Kozmetik fason üretim endüstrisinde, güneş kremlerinin hızlı popülaritesi ve buna bağlı olarak formülasyonlardaki ilerlemeler tüm hızıyla artmaya devam ediyor. Günlük güneş koruyucu kullanımının önemi göz ardı edilemez. Güneş koruyucuyu cilt bakımı rutininize dahil ederek yalnızca cildinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda onun uzun vadeli sağlığına ve canlılığına da yatırım yaparsınız. Tüm bu ihtiyaçlar dahilinde, kendi markanıza özel güneş kremi üretmek istediğiniz de tüm adımlarınızda sizlerle beraber markanızı hazırlıyoruz!

Sizin için en iyi güneş koruyucu, her gün kullanmak isteyeceğiniz güneş koruyucudur. Bazı güneş kremleri cilt tonunuza daha iyi karışabilir, bazılarının kokusunu diğerlerinden daha çok beğenebilirsiniz, vb. Ancak emin olun, sizin için mükemmel bir formülasyon var!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir