Organik Mumlar…

KOKULARIN MUCİZESİNİ KEŞFEDİN…

Pek çok kültürde ve gelenekte kokulu mumlar huzur ve rahatlatıcı güç etkisi nedeniyle kullanılmaya devam ediyor.

Özellikle, içinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle, evlerimizde daha fazla zaman geçirdiğimiz bu günlerde kendimizi meditasyona, daha çok kitap okumaya ve evin tadını çıkartamaya yönlendirdik. İşte tam da bu kısımda bize, o cezbedici ve rahatlatıcı kokularıyla mumlar eşlik ediyor.

MUMDA DA ÇEVRECİYİZ

Sukhanda Kzometik olarak, tamamen doğadan esinlendiğimiz yolculuğumuzda, mumların da doğal olmasını istedik. O yüzden de soyadan hazırladığımız mumları sizin beğeninize sunduk.

Peki ama nedir bu soya mumu?

Bu mumlar Amerika’da yetişen soya fasulyesinden imal edilir. Biyolojik olarak parçalanabilir.  Alerjileri tetikleme ya da kurum üretme olasılıkları düşük olduğundan dolayı hayvan ve çocuk dostu olarak nitelendirilirler.

Biraz daha açalım mı?

1) Soya mumları doğaldır.

Parafinli mumların hammaddesini  petrol kaynaklı bir malzemedir. Soya mumları ise soya yağından yapılır yani hammaddesi bitkiseldir. Bu yüzden doğada da çözünebilir, geri dönüşümü yapılabilir.

2) Soya mumları daha uzun süre yanar.

Parafinli mumlar daha ucuz olabilir ama doğal olmadıkları gibi, aynı zamanda daha çabuk yanıp tükenirler. Yani işin ucuzuna kaçtığınızı düşünüyorsanız, bir daha düşünün!

3) Soya mumları is yapmaz.

Evinizin havasını değiştirmek için yaktığınız mumların çoğu aslında uzun vadede evinizi is yapıyor. Soya mumlarında ise böyle bir endişeniz olmaz.

4) Soya mumları zehirli değildir.

Atmosfer kasacağım diye kendimizi zehirlemenin anlamı yok. Parafinli mumlar sadece is yapmakla kalmıyor, aynı zamanda çoğu kanserojen madde de içeriyor ve yaktığınızda soluğunuz havaya karışarak insan ve hayvan sağlığını tehdit ediyorlar. Soya mumları ise bitkisel hammaddelerinden dolayı böyle bir tehlikeyi en aza indiriyor.

5) Soya mumlarının kokusu daha yoğundur.

Parafinli mumlara kıyasla daha düşük erime noktaları olduğu için ve içinde daha az kimyasal olduğu için soya mumlarının kokusu daha iyi hissedilir.

VAZGEÇİLMEZİNİZ OLACAK

Soya mumu, birde doğal aromalarla buluşunca; stres giderici ve rahatlatıcı özelliği ile vazgeçilmeziniz olacak.

Sizler için özel olarak hazırladığımız; vanilya, çikolata, Hindistan cevizi ve meyve aromalı mumlarla sizde ‘doğallığın’ tadını çıkarın.

VANİLYALI SOYA MUMU:

Vanilya yağının aroma terapik etkisi, mutluluk hormonu “seratonin” salgılanmasına yardımcı olur. Anti-depresan etkisi vardır ve sakinleştirir.

ÇİKOLATALI SOYA MUMU:

Çikolata kokusu, duygu dünyasındaki en güçlü tetikçilerden biridir. Beyindeki seratonin seviyesini artırıyor ve mutluluk hissi veriyor. Beynin endorfin salgılamasına neden oluyor ve bu salgı da mutlu olmamızı sağlıyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ SOYA MUMU:

Hindistan cevizi aromalı koku tropikal bir kokudur. Bu yüzden canlanmanıza ve enerjik olmanıza yardımcı olur.

MEYVE AROMALI SOYA MUMU:

Yatıştırıcı özellikleri vardır. Yorgunluğu giderir, stresi azaltır, ruh halini iyileştirir ve pozitifleştirir.

 

Organik Mumlar…” yazısında bir düşünce

  1. Dilek diyor ki:

    Sukhacosa teşekkürler emeğinize sağlık böyle güzel kaliteli ürünleri bizlere sunduğu için hangi kokuyu seviyorsanız hepsi var 👍👍👍👍👍

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir