Makyajınızı doğal bir şekilde temizlemenin yolu; Doğal yağlar..

 

Makyajınızı doğal bir şekilde temizlemek ister misiniz?

Tercihimiz her zaman doğallıktan yana olsa da, biz kadınlar bezen zorunluluktan, bazense tamamen kendimizi mutlu etmek adına makyaj yapmaya ihtiyaç duyarız.

Makyajla birlikte cildimizi ‘kusursuz’ olarak tanımlasak da, şüphesiz ki sonrasında cildimizin ‘kusursuz’ da bir arınmaya ihtiyacı oluyor.

İşte bu nedenle bu yazımızda, sizlere doğal bir makyaj temizleyicisi olan yağlardan bahsedeceğiz.

Evet belki de şu anda ‘yağ’ konusunda biraz şaşırmış olabilirsiniz, ancak yağ cildinizdeki fazla yağın çözülmesine ve arınmasına yardımcı olabilir. Burada önemli olan şey ise, cildiniz için doğru bir yağ seçmeniz.

Gül yağı: Doğal makyaj temizleyicisi olarak da kullanılabilen gül yağı, cildi canlandırır, gençlik kazandırır. Ciltte herhangi bir sebeple oluşan kızarıklıkları hafifletir.

Tatlı badem yağı; A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından tüm cilt tipleri için nemlendirici etkisine sahiptir. Doğal bir makyaj temizleyicisidir.

Hindistan Cevizi yağı: Doğal kozmetik dünyasında Hindistan cevizi yağının birçok kullanımına ek olarak, aynı zamanda makyajınızı temizlemenin de harika bir yoludur.

Üzüm Çekirdeği Yağı:   içeriğinde proantosiyanidin adı verilen güçlü bir antioksidan barındırmasıdır. Bu antioksidan, cildinizde sürekli kullanıldığında cilt tonunu eşitler. Bunun yanı sıra genişleyen gözenekleri düzenleyen ve makyaj temizleyici olarak kullanılabilen bu doğal içerik aynı zamanda yüzünüzdeki enflamasyonları azaltıyor.

Jojoba yağı: Cildin yağ dengesini korurken, cilde esneklik kazandıran bu yağdan bir yemek kaşığını, iki yemek kaşığı su ile karıştırıp pamuk yardımı ile yüzünüze daireler şeklinde masaj yaparak uyguladığınızda makyajınızı temizlemek için ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir