Cildiniz İçin Oyun Değiştirici Bir Takviye Avokado Yağı

Avokadoların günlük yaşamınızda çok önemli bir rol oynadığına bahse gireriz. Kremsi yeşil lezzeti, ister kızarmış ekmek üzerinde yeyin, ister yağıyla pişirin! Avokadonun kullanımlarını sınırlamak imkansız! Avokado yağının, topikal olarak uygulandığında, yediğinizde olduğu kadar etkileyici olduğunu fark etmeyeniniz yoktur. Sadece mutfağınızın vazgeçilmezi değil, aynı zamanda cilt bakımı rutininizde de süperstar olan doğal bir içerik. Avokadoya yeterince takıntılı değilmişiz gibi, bunun genel sağlığınız ve cildiniz için gerçekten birinci sınıf bir bileşen olduğuna inanmanız için size daha fazla neden sunmak için Sukhacos burada!

Avokado Yağını Özel Yapan Nedir?

Avokadonun posasından elde edilen avokado yağı, besin açısından güçlü bir kaynaktır. Sağlıklı yağlar, vitaminler (A, C, E ve K gibi) ve minerallerle doludur ve bu da onu cilt için bütünsel bir tedavi haline getirir. Zengin antioksidan ve tekli doymamış yağ içeriği, onu gençleştirici maskelerden, nemlendirici kremlere kadar çok çeşitli cilt bakım ürünlerinde popüler bir içerik haline getirir.

Avokado yağı, cilt bakımında çok yönlü bir oyuncudur ve birçok fayda sunar

Akneyi Önler: Avokado yağı, antiinflamatuar özelliklere sahiptir. İltihabın azaltılmasına yardımcı olur ve kısa sürede tedavi eder.
Kollajeni Artırır: Cilt yaşınızı belirten ilk organdır. Yaşlanmaya başladıkça cildinizin kollajen tabakası parçalanmaya başlar. Avokado yağının kollajen üretimini artırdığını ve cildinizin elastikiyetini artırmada yardımcıdır.

Nemlendirir ve Besler: Yumuşatıcı olarak nemlendirir ve bir bariyer oluşturarak cildi nemli ve yumuşak tutar. Avokado yağı iyi bir E vitamini , potasyum ve lesitin kaynağıdır. Bu besinler cilde uygulandığında kolayca emilirler. Yağ cildi içeriden beslemeye başlar ve oldukça iyi nemlendirir. Doğal olarak yağın nemlendirici unsurları cildin kuru ve pürüzlü görüntüsünü azaltmaya yardımcı olur.

Enflamasyonu Azaltır: Antioksidan bakımından zengin ve vitaminlerle dolu olan avokado yağı, kuru ve pul pul ciltler için son derece faydalı olabilir. Egzama ve sedef hastalığı cildinizin tahriş olmasına, kaşınmasına ve pul pul olmasına neden olur. Avokado yağı tahriş olmuş cildi rahatlatabilir, nemlendirebilir ve bu cilt rahatsızlıklarının semptomlarını azaltabilir.

Tırnakları ve Saç Derisini İyileştirir: Avokado yağı kırılgan ve kuru tırnakları iyileştirir. Tırnaklarınızın etrafındaki derinin yumuşak kalmasını sağlar ve tırnak kırılmasını önler. Maske olarak kullanıldığında kepek sorunlarına da yardımcı olabilir. Avokado maskesi uygulamasından sonra saç derinizin nemlendiğini ve iyi beslendiğini hissedeceksiniz. Antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleri sayesinde kuruluğu ve pullanmayı hafifletebilir.

Avokado Yağı Nasıl Kullanılır?

Avokado yağının cilt bakımında birçok kullanımı vardır. Yüzünüzde herhangi bir yeni ürünü, özellikle de bir yağı kullanırken dikkatli olmanız doğal olsa da, avokado yağı aslında yüzünüz için iyidir. Bunun nedeni, avokado yağının doğal bir anti-inflamatuar madde olması, yani tıkanmış gözeneklere katkıda bulunmak yerine iyileşmesine yardımcı olabilmesidir.

 • Hem vücut hem de yüz için topikal nemlendirici olarak: Avokado çok sayıda yağ asidi bakımından zengindir ve özellikle yüksek oranda (yüzde 63) oleik asit içerir. Oleik asit, yağın cildinize derinlemesine nüfuz etmesini sağlar, çok kuru veya çatlamış cildi bile rahatlatır ve yumuşatır. Özellikle dizler veya dirsekler gibi pürüzlü bölgelerde iyi çalışır. Dilerseniz hoş kokulu bir esansiyel yağla karıştırılmış birkaç damla avokado yağını cildinize uygulayabilirsiniz.
  En sevdiğiniz nemlendirici kremlerinize sadece birkaç damla avokado yağı ekleyin veya sadece birkaç damlasını kendi başına kullanın. Avokado yağının yüksek yağ asidi içeriği, diğer ürünlerinizin nemlendirici faydalarını artırabilir.

 

SUKHACOS TIPS: Retinol içerikli bir nemlendirici krem ya da serum ile kombine etmeniz bu yeşil organik bileşiği çok daha etkili hale getirecektir! Retinolun neden olduğu tahrişi bastırarak, cildinizde kolayca emilir ve mükemmel şekilde nemlendiririrken nemi hapseder.

 • Yaşlanan Ciltler İçin: Avokado yağında bol miktarda bulunan oleik asit, proteinler ve beta-karoten gibi sağlıklı yağların tümü kollajen metabolizmasının artmasına yardımcı olur. Yaşlandıkça kollajen üretimimiz yavaşlar, cildin elastikiyetini ve esnekliğini kaybetmesine neden olur, dolayısıyla avokado yağından kollajen üretiminin artırılması bu etkilerle mücadele etmeye yardımcı olabilir.
  Avokado yağı ayrıca ince çizgilere ve renk solmasına yol açabilen yaşa bağlı güneş hasarının giderilmesine yardımcı olan A ve E vitaminlerini de içerir. Potasyum ayrıca avokado yağında yüksek konsantrasyonlarda bulunur; bu, cildin yumuşak, esnek ve genç kalmasını sağlamak için yeni cilt hücresi büyümesinin desteklenmesine yardımcı olur.
 • Yüz Temizleyici Olarak: Avokado yağı özellikle yüz temizleyici olarak iyidir çünkü cilt tarafından çok iyi emilir ve yüzdeki kiri ve diğer parçacıkları parçalamak için mükemmeldir, aynı zamanda antioksidan koruma ve rahatlatıcı nemlendirici etkileri bir arada sunar. Avokado yağı gibi temizleyici yağlar aslında gözeneklerinizi tıkayan kir ve tahriş edici maddelerin ciltten uzaklaştırılmasına yardımcı olarak cildin daha az hasar görmesini sağlar. Kullanmak için bir beze az miktarda yağ ekleyin ve yüzünüzü nazikçe yıkayın, ardından ılık suyla durulayın.
 • Saç bakımı Olarak: Saçlarda kullanılan Avokado yağı, saç tellerini besler, nemlendirir ve güçlendirirken yumuşatır. Saç tellerindeki dolaşımı uyararak yeni, daha sağlıklı büyümeyi teşvik eder ve saç dökülmesini önler. Avokado Yağı, saçları çevresel stres faktörlerinin neden olduğu hasara karşı korur ve tıkanmış saç köklerinin temizlenmesine yardımcı olur.
 • Banyo bakımı olarak: Birkaç damla avokado yağı, hoş kokulu bir esansiyel yağ ile bir araya getirilerek banyo suyuna uygulanabilir, duş jeline eklenebilir veya banyodan sonra nemi hapsetmek için nemli cilde uygulanabilir.

Avokado yağınızı seçerken Sukhacos ekibine danışmanızda fayda var! Soğuk preslenmiş, tek bileşenli, küçük serili, aynı zamanda sürdürülebilir kaynaklı, organik, hayvanlar üzerinde deney yapmayan, GDO’suz ve ilave renklendirici, koruyucu madde, paraben ve sülfat içermeyen bir ürün bulmanız için sizlere yardımcı olabiliriz!
Avokado yağını cilt bakım rutininize eklemek, en güzel halinizi ortaya çıkarmanın basit ve doğal bir yoludur..

Cildiniz İçin Oyun Değiştirici Bir Takviye Avokado Yağı” yazısında 3 düşünce

 1. Eda tartanli diyor ki:

  Avakadonun pek çok faydasını biliyordum ama antibakteriyel mantar önleyici özellikleri sayesinde kuruluğu ve pullanmayı hafiflettiği bilmiyordum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir